top of page

Denizli Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi

Bodrum 'dan Ulaşım :

Bodrum 'dan aracınızla normal bir sürüş ile 240km uzaklıkta olan Nikfer Kayak Merkezine 3 saat içinde varabilirsiniz. Resimde gözüktüğü üzere D330 karayolunu kullanarak Bodrum - Milas - Yatağan - Muğla - Kale güzergahından gitmek en mantıklısı. Muğla - Kale arası yol yer yer yol yapım çalışmaları nedeniyle bozuk ve tek şeride inebiliyor. Bizler bir iki gün konaklamalı gittiğimiz gibi günübirlikte gidiyoruz. Günübirlik gidişlerimizde sabah 05.00 da Bodrum 'dan çıkış yapıyoruz. Laylay lom, bir noktada çay molası verdiğimizde 3 saat. Nikfer mahallesine varınca ekipman kiralamada geçen süre 1 saat dersek rahat rahat, acele etmeden en geç 9.30 da kayak merkezinde oluyoruz. Kayak merkezi hafta içi sessiz sakin, otoparkı boş oluyor. Lakin hafta sonu tatil nedeniyle yoğun olan otoparkta piste yakın yerlerde yer bulmak için erken gitmek akıllıca. Gün içinde botlarınız ile aracınıza gitmek gerekebilir. 

2023-01-18_084454.jpg

Kayak Merkezi 17.00 da kapanıyor. Yine 3 saat yol ve 30 dakika kiraladığınız ekipmanları teslim süresi düşünürsek en geç 21.00 da Bodrum 'da olabilirsiniz. Gün içinde harcadığınız efor, yorgunluk sonucu acıkıyorsunuz. Dağ inişi Nikfer Mahallesinde veya yolda akşam yemeğini almanız durumunda Bodrum dönüşünüzü 22.00 gibi düşünebilirsiniz. Evet sabah erken kalkıyorsunuz, yol, araç sürüşü, gün içinde harcadığınız enerji sonucunda dönüşte biraz yorgun oluyorsunuz. Bu yüzden en azından araç sürüşünü dönüşümlü yapmanızı, gün içinde bol bol mola vererek kaymanızı, mümkünse tesisin kapanmasına bir saat kala dinlenmek için kendinize zaman ayırmanızı tavsiye ederim.

Benim aracım yok, benzin vs maliyeti, araç sürmek bana göre değil, uyuya uyuya gideyim-döneyim derseniz size şöyle bir teklifim var.

Kayak Merkezine ulaşımda Bodrum kalkışlı ve dönüşü VIP minübüs kiralıyoruz. 

Page1.jpg

Aracımız normalde 16 kişilik. Eşyalarımızı ve Nikfer mahallesinden kiralayacağımız ekipmanları istiflemek için son dört koltuğu boş bırakıyoruz. 12 kişi olarak konforlu bir şekilde seyahat ediyoruz. Aracın tüm kiralama giderlerini ortaklaşa karşılıyoruz. Ocak 2023 tarihi itibariyle gidiş-dönüş kişi başı 400TL civarında tutuyor. Gideceğimiz tarihleri ve programı kurmuş olduğumuz Whatsapp grubunda kararlaştırıyoruz. Whatsapp grubumuza katılabilir ve konuya ilgili arkadaşlarınızla aşağıdaki davet linkini paylaşabilirsiniz.

WhatsApp-Transparent.png

"Bodrum Kayak⛷️Snowboard 🏂" Whatsapp Duyuru Gurubu

https://chat.whatsapp.com/F5os0QHhAEBBtBWrq5AGZf

Gurubumuzda konu dışı paylaşımlar yapmıyor, muhabbet tarzında kullanmıyoruz. Bir süre sonra yöneticiler hariç paylaşımlara kapatacağız, sadece duyuru ve bilgi amaçlı kullanacağız.

Ekipman Kiralama :

Dağdaki kayak merkezinde belediye işletmesinde olan bir tane kiralama odası mevcut. 2023 sezonunda ekipmanların çoğu yenilenmiş. (Fiyat bilgileri için tıklayınız). Ayni şekilde Nikfer mahallesinde sağınıza solunuza dikkat ederseniz epeyce kiralama yapabileceğiniz işletme var. Dağdaki tesis kalabalık olduğunda kayak odasında hengame olabiliyor, görevli arkadaşlar ne kadar istekli olsalar da kalabalıktan dolayı sizinle çok fazla ilgilenemeyebilirler. Bu odalardan ihtiyacınız olan her tür kayak/snowboard, kızak, giyim ekipmanlarını günlük olarak kiralayabiliyorsunuz. 
Buldukça kayak odalarının iletişim bilgileri ve konumlarını burada sizlerle paylaşacağım. Gelmeden önce kendileri ile iletişime geçer ve kiralayacağınız ekipmanların rezervasyonunu yaparsanız iyi olur.

LogNikfer (Yeni, marka ekipmanlar için tavsiye ederim. Kayak ve Snowboard dersleri için Bora Bey ile iletişime geçin)
0530 3667000

https://www.lognikfer.com/
https://goo.gl/maps/97uSGpU6nHR1aPUE6

Şampiyon Kayak Evi

0532 5803159

https://goo.gl/maps/iXv8CCWDdXHhLJ9ZA

Özkan Kızak Evi

0538 7999947

https://goo.gl/maps/CtVaEBLDSizm6HsW7

Denizli Kayak Akademi

0505 6095015

https://goo.gl/maps/frwtFxXu6dqetAzB8

Denizli Kayak Evi

0535 9775829

https://goo.gl/maps/4P534y9bS4WddMoV7

Kamp Akticite Doğa Sporları

0554 3474037

https://goo.gl/maps/CAyh5mZHn6dK8kBb6

Kayak ve Snowboard Eğitim / Ders :

Ekipman kiralaması yaptığınız kayak odaları size ders konusunda yardımcı oluyorlar, hocalara yönlendiriyorlar. Bende ilerleyen zamanlarda hoca iletişim bilgilerini bu başlık altında sizinle burada paylaşacağım.
Amatör bir snowboardçu olarak bu spora yeni başlıyorsanız sizlere tavsiyelerimi belirtmek isterim.
- Asla kasksız pistlere çıkmayın.
- Kaymaya başlamadan önce 20 dk muhakkak eklem yerlerinizi, vücudunuzu egzersizler ile ısıtın.
- Sakatlanma riskine karşı ve doğruyu öğrenmek için muhakkak ders alın. Yanlış başlarsanız öyle gider ve düzeltmesi zor olur. 3-4 günde tek başına öğrenebilirsiniz belki ama hocadan alacağınız ders ile bunu 2-3 saate çekebilirsiniz. Yaptığınız yanlışları size göstermesi büyük avantaj oluyor.
- Bol bol Youtube videoları izleyin, ekipmanları tanıyın. Ayni şekilde Youtube ta binlerce başlangıç seviyesi eğitim videoları var. Kaymadan, ders almadan önce bu videoları izleyin, zihninize kazıyın. Çok büyük faydasını göreceksiniz.
- Özellikle snowboard a yeni başlayacaksanız bilek korumaları temin edin. Ben geçen sene 2. gün el bileğimi koruma kullanmadığım için kırdım ve bu sene ilk iş temin ettim. Decathlon da satılıyor. Tıklayın.
- Başlarda bol bol düşeceksiniz, kaçınılmaz. Hocanız veya Youtube tan nasıl düşeceğinizi muhakkak öğrenin.
- Mümkünse kendinize ait ekipmanları kullanın. Giysiler hijyen bakımından, bot ise ayağınıza oturması ve şeklini alması, kayak / snowboard ise alışmanız bakımından önemlidir.
- Doğru numarada seçtiğiniz botlarınızı giydikten sonra çok sıkı değil ama iyice bağlayın. Özellikle bilek kısmında bot ile ayağınız arasında boşluk olmasın, tam otursun.

Snowboard a ilk başlayan olarak geçen sene bir gün ve bu senede bir gün toplamdan 2 gün sonunda eğitim almadan benim geldiğim nokta sağdaki video da gibi oldu. Elbette öğrenme kişiden kişiye değişir ama ilk defa piste çıkmadan önce bol bol Youtube eğitim videoları izledim. Çok büyük faydasını gördüm. Bu sene M-1 ve M-2 pistlerine çıkıp, indim ve çıkması zor olan T-Bar da hiç düşmedim. Gelebildiğim nokta; burun ve topukta aşağı kayma, burun ve topukta yana doğru kaymalar, boardu yönlendirebilme, durmak durumlarından ileri gidemedim. Bu öğrendiklerim ile bu sene M-2 ve sonrası M-1 pistini birleştirerek kayar durumda kask kamerasından kız arkadaşımın videosunu çekebildim.

Uzun, mavi-kırmızı pistlerin olduğu bu kayış beni cesaretlendirdi, güvenimi kazanmama çok büyük faydası oldu. Bir sonraki hedefim slalom denen burun ve topuk geçişleri ile ziksaklar yaparak kaymak. Bunun için kesinlikle ders alacağım. 

Konaklama :

Dağda, kayak merkezinin olduğu yerde konaklama imkanı yok. Otoparka gelen karavanları tesisin kapanış saatinde dışarı çıkarıyorlar, karavan konaklamaya izin verilmiyor. Nikfer mahallesinden dağa çıkarken yol üzerinde sol tarafta iki adet otel mevcut.

LogNikfer Bungalows
05303667000

https://www.lognikfer.com/
https://goo.gl/maps/97uSGpU6nHR1aPUE6

Dağ Evim Denizli
05358333808

https://www.instagram.com/dagevimdenizli/
https://goo.gl/maps/gag5DYWS4i8UY9FW8

Güncel konaklama bilgileri için tesislerle iletişime geçebilirsiniz. 

Geçen sene Nikfer mahallesinde yaşayanlar evlerini uygun fiyatlara kahvaltı dahil kiraya vermeye başlamışlar. 2-4 kişi kalınabiliyor ve evinizin rahatlığı, temizliği, konforunda konaklama imkanınız var.

Nikfer 'de konaklama imkanları buldukça bu başlık altına eklemeye devam edeceğim.

Mustafa Ali ÖZKAN

0532 386 8077

https://goo.gl/maps/jN4Ydo6iDc7rgbMW8

Sultan KABAKO

0536 867 3132

https://goo.gl/maps/jcExAXKETd7XxwBp7

Ali İhsan ATAY

0535 737 5439

https://www.instagram.com/aliihsanatay/

Bozdağ Fatih's Villa

Fatih KÖSEK

0554 267 2839

https://www.instagram.com/bozdag_fatihs_villa/

Nikfer Kayak Evi

0544 8014801

https://www.instagram.com/nikferkayakevi/

https://goo.gl/maps/Zra46QPbmrky1sTg7

Kayak Merkezi :

Nikfer Mahallesinden dağdaki kayak merkezine olan mesafe 20km ( https://goo.gl/maps/X3RMbTDejXYoB3QMA ). Yol çift şerit ve ekipler açık kalması için canla başla çalışıyorlar, tuzlama yapıyorlar. Biz bugüne kadar kardan dolayı çıkamamazlık yapamadık, kış lastiği kullanma zorunluluğu olmadı. Yol üzerinde sağlı sollu piknik alanları, kamelyalar var.

Kayak merkezi Denizli Belediyesi A.Ş. tarafından işletiliyor. Vardığınızda sizi güvenlik bariyeri karşılıyor. Giriş ücreti için hususi araçlarda 20TL. Oldukça büyük, geniş otoparkı mevcut. Görevli kişiler size park konusunda yardımcı oluyor. Otopark; eğitim alanı, kızak alanı, tele-ski, telesiyeje ve sosyal tesise 100m yürüme mesafesinde, tam orta noktada konumlanmış. 

Otoparka vardıktan sonra yüzünüzü dağa dönerseniz sol tarafınızda içinde kayak odası, kafeterya, WC lerin bulunduğu sosyal tesis binasını görebilirsiniz. Tam karşınızda ise M-2, M-3 pistlerine çıkan telesiyej binaları ve M-1 pistine çıkan T-Bar mevcuttur. Son olarak sağ tarafınızda ise eğitim pisti, eğitim pisti üstüne sizi çıkaran yürüyün bant ve kızak alanı mevcuttur. 

PistBilgileri1sagsol.jpg

Yukarıdaki görselde göreceğiniz üzere;

M-1 : Sağ pist 858m, sol pist 848m

M-2 : Sağ pist 1933m, sol pist 2789m

M-3 : Sağ pist 1672m, sol pist 1403m

Eğitim Pisti : 100m uzunluklara sahip olup yine görselde zorluk derecelerini görebilirsiniz. (Siyah zor, kırmızı orta, mavi kolay)

Telesiyej ve T-Bar Uzunlukları :

M-1 T-Bar : 700m

M-2 Telesiyej : 1600m

M-3 Telesiyej : 1700m

Eğitim Alanı Yürüyen Bant : 100m

Kayak merkezi sis, rüzgar durumuna göre kapılarını kapayabiliyor. Normalde haftanın yedi günü 10.00 - 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Güncel bililere ulaşabileceğiniz adresler;

https://www.denizlikayak.com/

https://www.instagram.com/denizlikayakmerkezi.20/

Nikfer Mahallesi :

Mahalle meydanında (https://goo.gl/maps/KNS79AsCBkNQGrhUA) birden fazla restoran, kıraathane, bakkal, fırın, eczane mevcut. Pazar günleri pazarı oluyor. Akşam yemeğinde pide ve sabah kahvaltısında çorba olarak ben size Pamukkale Pide Salonu 'nu (https://goo.gl/maps/b3wTLM7Hyge2gkvR9) şiddetle tavsiye ederim.

Daha detaylı bilgiler yakında yazılacak...

Sayfamız yapım aşamasındadır.

Sıklıkla eklemeler yapılacaktır.

bottom of page